آواز خواندن در طول روز موجب کاهش میزان خروپف می شود & | بیماری

ماه نشان
سپتامبر 20, 2019 0 Comment

: آواز خوندن در طول روز موجب کم شدن اندازه خروپف می شه

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، خرخر کردن به دلیل ارتعاش کام نرم (بخش نرم سقف دهن)، وقتی که ریه ها هوا رو به درون میکشن، به وجود میاد. اینجور وضعیتی معمولا وقتی اتفاق می افته که عضلاتی که راه های هوایی رو باز نگه می دارن، هنگام خواب زیادتر از اندازه شل شن، یا اینکه بافتای اضافی در این قسمت وجود دارن.

تحقیقات این محققان براساس یافته های یه معلم آواز در اواخر دهه ۹۰ میلادی استواره. آلیس اوجی روی برنامه ای کار می کرد که ماهیچه های گلو و کام خوانندگانی که از خر و پف طولانی رنج می برن رو تقویت کنه.

موفقیت به دست اومده به وسیله خوانندگانی که از این روش استفاده می کردن دلیل شد محققان درباره این موضوع تحقیقات خود رو شروع کنن.

در این بررسی، ۳۰ نفر گرفتار به خرو پف طولانی یا سندروم آپنه خواب به مدت سه ماه و هر روز ۲۰ دقیقه، برنامه آواز خوانی رو از روی یه سی دی دنبال کردن.

از طرف دیگه ۳۰ نفر به عنوان گروه تماشاگر تنها راهنماییایی واسه داشتن خواب بهتر با محدود کردن مصرف الکل، سیگار و قرصای آروم بخش گرفتن.

در آخر محققان به این نتیجه رسیدن که برنامه آواز روزانه، اندازه و شدت خرو پف شرکت کنندگان رو بهتر کنه و کلا بر کیفیت خواب این افراد تاثر مثبت میذاره.

هرچند این آزمایشات باید روی تعداد بیشتری انجام شه تا بشه یافته های یافته ها رو خوب تایید کرد، اما این روش جانشین مناسبی واسه جراحیای گلو هستش.

.

منبع :