آواکادو و سویا | درمان زانو درد | طب ایرانی

ماه نشان
سپتامبر 20, 2019 0 Comment

 

 

درد و التهاب به وجود اومده به وسیله مریضی آرتریت با مصرف مخلوطی از آواکادو و روغن سویا حتماً کم میشه. آواکادو و سویا دارای ویتامینای زیاد و ترکیبات ضد التهابی هستن که مصرف خوراکی اونا به طور منظم موجب تخفیف دردهای زانو و مفاصل می شه.


آواکادو و سویا

خیلی از دور و بریا ما مثل پدر و مادرمون از درد و مشکلات التهابی استخون ها و مفاصل، خصوصا زانو درد رنج می برند شاید خود ما هم گرفتار به درد زانو باشیم.

جهت درمان این درد، خیلی از آدما به داروهای ضدالتهابی و ضددرد پناه می برند. این داروها به طور موقت بر درد غلبه می کنن، ولی درمان دائمی بالاتر از این حرف ها است.

طبیعت زمین در ذات خود درمان همه مریضی ها رو داراس. واقعا طبیعت، مواد غذایی رو که بهترین درمان واسه مریضی های گوناگونه، واسه آدم ها جفت و جور کرده.

درد زانو دلایل خیلی از جمله التهاب استخون ها و مفاصل، جابه جایی مفاصل و خشکی و سختی استخون ها داره.

افراد دچار زانودرد، خیلی از راه های درمانی از جمله تمرینات ورزشی، تزریقات استروییدی و جراحی رو متحمل می شن، ولی با رژیم غذایی مناسب خیلی از مشکلات التهابی اونا حل می شه.

مواد غذایی مشخصی وجود دارن که شامل مقادیر مناسبی از مواد ضدالتهابی و مسکن های درد هستن:

آواکادو یکی از این مواد غذاییه که اثر درمانی خاص ای در درمان درد زانو داره. منشاء آووکادو، آمریکای جنوبی بوده و از اون جا به نواحی دیگه دنیا راه پیدا کرده. برگ های این درخت کلفت و سبز و گل های اون کوچیک و سبز رنگه. میوه اون مانند گلابی و دارای پوستی سخت به رنگ سبز تیره و یا مشکی س در حدود ۴۰۰ نوع جور واجور آووکادو هست که بعضی از اونا دارای پوست صاف و سبز رنگ بوده ولی پوست بعضی از اونا مشکی و خشنه.

آووکادو چربه و دارای اسیدهای آمینه جور واجور مانند سیستئین، تریپتوفان و تیروزین می باشه. در تحقیقات جدیدی که انجام شده وجود چند نوع آنتی بیوتیک در آووکادو ثابت شده . دانه گیاه دارای مقدار کمی(در حدود ۲ درصد) روغنه. این روغن غلیظ و سفت و به رنگ زرد مایل به سبز بوده که درای بو و طعمی مطبوعه .

مصرف خوراکی آواکادو هم در کاهش درد زانو بسیار موثره. چون تحقیقات مشخص ساخته؛ آواکادو دارای ترکیباتی بنام فیتو استروله که اثرات ضد التهابی و هم اینکه اثرات ضد درد داره

روغن دانه آووکادو دارای حدود ۷ درصد روغن های اشباع شده مانند اسید پالمیتیک و اسید استئاریک اسید آراشیدیک، اسید میریستیک و در حدود ۸۰ درصد روغن های اشباع نشده مانند اسید اولئیک و اسید لینولئیک می باشه .

آواکادو دارای اثرات دارویی و درمانی متعدده ولی یکی از مهمترین فواید اون درمان زانو درد است.

 

روغن آووکادو دارای ویتامین های جور واجور مانند C، K ، H ، E، D، B، A است و ارزش غذایی زیادی داره.

این روغن ضد رماتیسم است و ماساژ روغن آووکادو به محلایی از زانو که دردناکه موجب تخفیف درد می شه.

مصرف خوراکی آواکادو هم در کاهش درد زانو بسیار موثره. چون تحقیقات مشخص ساخته؛ آواکادو دارای ترکیباتی بنام فیتو استروله که اثرات ضد التهابی و هم اینکه اثرات ضد درد داره.

سویا هم از مواد غذایی موثر در درمان درد و التهاب مفاصل است. طبق بررسی متخصصین تغذیه دانشگاه ایالتی اکلاهاما، با مصرف روزانه سویا به مدت سه ماه، بر درد و رنج به وجود اومده به وسیله زانو درد می توان غلبه کرد.

سویا از راه مصرف سالاد، برگرهای سویا، مخلوط های شامل مواد غذایی گیاهی و شیر سویا تامین می شه.

این ماده غذایی

جمع آوری سلامت اکاایران جمع آوری سلامت اکاایران