آووکادو : تمام خواص این ابر غذا | تغذیه سالم

ماه نشان
سپتامبر 20, 2019 0 Comment

آووکادو : تموم خواص این ابر غذا

آووکادوا در سالاد در آب میوه ها و حتی در کیکای شکلاتی بسیار خوش مزه هستن اما میخوایم بدونیم که چه جیزی در این ماده هست که اونرو بسیار به درد بخور کرده و میخوایم تعریفی واسه “چربی به درد بخور” پیدا کنیم.

آووکادوها پر از مواد مغذی از جمله : پتاسیم – ویتامین ب  و فولیک اسید هستن اونا حتی به عنوان تقویت کننده های ماده غذایی خودنمایی میکنن وقتی که با غذاهای دیگه خورده می شن.آووکادوا توانایی ای به بدن میدن تا مواد مغذی مهم واسه مقابله با سرطان رو بهتر جذب کنه این مواد غذایی شامل کاروتنویید ها هستن که در سبزیجاتی مانند هویج و اسفناج یافت می شن.

خورد آووکادو باعث میشه که کلسترول کاهش پیدا کنه . به گزارش آکا ایران این مواد منابعی سرشار از اسیدای چرب اشباع نشده مانند اولِیه اسید هستن که این اسید چرب در برابر سرطان سینه بدن رو مقاوم میکنه.پتاسیم درون آووکادوها فشار خون رو تنظیم میکنه و در مقابل بیماریای قلبی و سکته بدن رو پشتیبانی میکنه.هم اینکه این مواد به هضم بهتر و خارج شدن سموم از بدن و به تعادل رسیدن اون کمک میکنه.

ترکیبی از ب۶ – ویتامی سی و د و ریبوفلاویین و منیزیم که در آووکادوها هست به بدن اجازه می ده تا سیستم ایمنی اش رو محکم نگه داره .از دیگر خواص باید بگیم که آووکادوا دارای اندازه زیادی اومگا ۳ هستن که خطر حملات قلبی رو کاهش میدن.همجنین دارای یه نوع اسید چرپ هستن به نام لیستین که واسه بافت عصبی بدن به درد بخور هستن.

آووکادو قدرت ذهن رو افزایش می ده؟

این میوه آی کیو رو افزایش نمیده اما باعث میشه تا از ماده خاکستری بافت عصبی درون مغز به خوبی استفاده کنین.پتاسیم درون این ماده باعث میشه تا خستگی و افسردگی از شما دور شه و کمک به تمرکز بیشتر میکنه.

جالبه بدونیم که آووکادوها به جوون موندن پوست و زیبایی کمک میکنن.اونا تولیدات کلاژن ضد چروکیدگی رو تحریک میکنن و با دارا بودن ویتامین ایی ترکیبی بسیار عالی واسه پوست میسازن.

آووکادو چقدر کالری دارن؟

یه آووکادو تقریبا بزرگ دارای ۴۰۰ کالری است اما این کالری به تموم خواص این میوه ارزش داره.بهتره هفته ای  چندبار یه آووکادوی کوچیک بخورین.

ترجمه

www.iranstyle.ir

.

منبع :