آووکادو ضد سرطان خون | سبزیجات

ماه نشان
سپتامبر 20, 2019 0 Comment

آووکادو ضد سرطان خون

سلولای بنیادی سرطان خون ریشه اصلی مریضی سرطان خون هستن و بهتره بدونین سلول بنیادی سلولیه که مریضی سرطان خون رو تحریک می کنه و در پیشرفت سرطان خون نقش مهمی داره و واسه همینه که خیلی از بیماران گرفتار به سرطان خون وضعیت جسمی شون خیلی بد می شه .

راه های درمانی محدودی واسه درمان سرطان خون هست که در بیشتر موارد به دلیل اینکه علاوه بر سلولای سرطانی به سلولای سالم هم آسیب می رسونن قبل از از پای درآمدن مریضی ، مریض رو از پای درمیارن .

در تحقیقات انجام شده مشخص شد «avocatin B» که از آووکادو گرفته می شه می تونه واسه درمان سرطان خون استفاده بشه و این یافته بسیارحائز اهمیته چون همونطور که گفته شد الان روشای درمانی محدودی وجود دارن که بتونن فقط سلولای سرطانی رو مورد هدف بذارن .

درمورد چگونگی تاثیر گذای «avocatin B» میشه گفت این ماده سلولای بنیادی رو به طور گزینشی مورد هدف قرار داده و به سلولای سالم آسیبی نمیرسونه و محققان تلاش دارن از این ماده دارویی واسه درمان مریضی سرطان خون جفت و جور کنن .

به گفته محققان «avocatin B» آووکادو نه فقط سرمنشاء لوسمی زیاد میلوئیدی (AML) رو نابود می کنه بلکه واسه بدن هم ضرر کمتری داره و داروی حاصل از این ترکیب می تونه طول عمر مریض گرفتار به سرطان خون رو زیاد کنه.

منبع :