آوکادو برای جوانی پوست | تغذیه سالم

ماه نشان
سپتامبر 20, 2019 0 Comment

جوونی پوست

پیشرفت و رشد چین و چروک های پوست پیشگیری ناپذیره، اما نوع و شدت این چروکا قابل کنترل هستن.

شما نمی تونین در ژن خود دست ببرین تا پوستتون رو حفظ کنین، اما می تونین در از اون در مقابل آفتاب مراقبت کنین و با عادات خوب غذایی اونو تغذیه کنین.

خوردن مواد غذایی که پر از آنتی اکسیدان، ویتامینای بازسازی پوست و فیبر هستن، سرعت پیر شدن پوست صورت رو کم می کنه.

میوه های تازه و رنگارنگ واسه به دست آوردن این دست از مواد مغذی گزینه های خوبی هستن. تلاش کنین تا در رژیم غذایی خود این دست از میوه های دوست دار پوستتون رو بذارین.

کیوی؛ میوه ای پر از ویتامین ث:

کیوی یکی از بهترین میوه هاییه که مصرف اون موجب جوون نگاه داشتن پوست شما می شه. کیوی پر از ویتامین ث و مواد مغذیه.

خوردن تنها یه کیوی می تونه نیاز روزانه شما رو به ویتامین ث تامین کنه. هم اینکه این میوه دارای مقادیر خیلی از فیبره. وجود فیبر در رژیم غذایی به دفع سموم از بدن شما کمک می کنه و این موضوع مقداری از بار دفع سموم رو از پوست بدن کم می کنه.

ویتامین ث به ساخته شدن کلاژن در بدن کمک زیادی می کنه. عنصری که به عنوان آنتی اکسیدان محافظ، در بدن شما قرار داره.

در پوست افراد سن بالا، کلاژن شروع به شکستن می کنه و پوست حالت ارتجاعی خود رو از دست میده. خوردن موادغذایی پر از ویتامین ث مثل کیوی، راهیه تا به پوستتون مواد لازم واسه نو شدن رو برسونین.

پاپایا، بازسازی کننده پوست:

پاپایا هم یکی دیگه از میوه هاییه که واسه جلوگیری از چین و چروک پوست پیشنهاد می شه. این میوه نه فقط از ویتامین ث و فیبر سرشاره، بلکه دارای مقادیر زیادی ویتامین ای و آ هم هست.

با در نظر گرفتن خاصیت آنتی اکسیدان بودن این ۲ ویتامین، اونا از التهاب پوست جلوگیری می کنن و از مانع از نابودی پوست می شن. هم اینکه پاپایا کمک می کنه تا لایه های رویی پوست به سرعت بهبود پیدا کنن. نباید از یاد برد که کارتنوئید موجود در این میوه واسه مراقبت از پوست در مقابل آفتاب اثر به سزایی داره.

:

آوکادو دوست خوبی واسه پوست شماس. خوردن این میوه ضد چین و چروک باعث می شه تا شما پوست صاف و نرم تری داشته باشین.

این میوه نه خیلی خوشمزه، نه فقط دارای کارتنوئید، فیبر و ویتامین ایه، بلکه روغنای امگا موجود در اون باعث تغذیه پوست و جلوگیری از التهاب اون می شه. علاوه بر مواد مغذی نامبرده، آوکادو شامل ویتامین ب ۵ه. این ویتامین به ساختن پوست جدید و مرطوب نگاه داشتن اون کمک می کنه.

خوردن مقادیر خیلی از کیوی، پاپایا و آوکادو، چین و چروک رو متوقف نمی کنه، بلکه مصرف اونا به همراه دیگه میوه و سبزیجات می تونه به پوست شما کمک کنه تا جوانتر بمونه. با تغییر عادات غذایی، خودتون رو در راه زیبایی و جوونی هدایت کنین.

.

منبع :