آویشن | خواص آویشن و درمان بیماری با گیاه آویشن | تغذیه سالم

ماه نشان
سپتامبر 20, 2019 0 Comment

آویشن | خواص آویشن و درمان مریضی با گیاه آویشن

آویشن دارای خواص زیادیه این گیاه واسه درمان و پیشگیری بیماریا مناسبه. هم اینکه آویشن باعث زیبایی پوست و مو می شه. از آویشن می تونین واسه درمان عفونت های بدن هم استفاده کنین.

نکاتی در مورد خواص آویشن و مضرات آویشن واسه افراد خاص

خواص آویشن بسیار گسترده س انگار که از درمان شکلای جور واجور مریضی ها تا سلامت و زیبایی پوست و مو میشه ازش استفاده کرد. این گیاه دارویی بهترین درمان واسه عفونتای تموم قسمتای بدنه. آویشن یکی از گیاهان پرخاصیت داروییه که از زمانای قدیم مصرف اون به روشای جور واجور واسه درمان شکلای جور واجور بیماریا پیشنهاد شده. این گیاه علفی و معطر، دارای خواص دارویی بسیاریه و از اون در صنایع غذایی ، دارویی، بهداشتی و آرایشی استفاده متنوعی می شه.

تاثیر عالی آویشن واسه درمان بیماریا

خواص فوق العاده و بسیار آویشن:

آویشن به عنوان گیاهی ضدعفونی کننده شناخته شده. محلول شستشوی دهن که شامل آویشن باشه در درمان عفونت لثه موثره و به خاطر همین واسه جفت و جور بعضی از دهانشویها، خمیر دندون ها هم به کار میره.

آویشن در درمان مریضی مجاری تنفس فوقانی مثل برونشیت و آسم اثرات مفیدی داره و واسه درمون سرفه و گلودرد استفاده می شه.

جوشونده آویشن واسه درمان اسهال و پیچش روده بسیار پیشنهاد می شه.

 چای دم کرده اونو هم واسه درمان عفونت گوش میانی، نفخ و تهوع استفاده می کنن،

آدمایی که دچار گرفتگی و دردهای عضلانی و مفصلی به خصوص روماتیسم هستن  حموم آویشن براشون خیلی خوبه.

 آویشن یکی از بهترین داروهای گیاهی واسه تقویت اعصاب، درمان افسردگی، خستگی و بی خوابی خوبه و مصرف اون موجب کاهش فشارخون و چربی خون می شه.

 آویشن ضدتشنج و ضد صرع و ضد نفخ بوده و واسه تقویت بینایی و معده هم خوبه.

در طب سنتی از این گیاه به عنوان ضد اسپاسم، رفع تنگی نفس و سرفه و سوع هاضمه ودرمان مشکی سرفه، برونشیت، عفونت ریه، سرماخوردگی، آنفلوآنزا و واسه درمان نفخ و گرفتگیای عضلانی استفاده می شه.

 

آویشن دارای اثرات ضدقارچی و ضدباکتریایی قویه و این خاصیت به دلیل وجود تیمول و کارواکرول در اسانس این گیاه س

واسه درمان و کاهش ریزش مو کافیه موی سررا با محلول رقیق اسانس آویشن شستشو بدین تا دلیل افزایش جریان خون در پوست سر و قوی شه و از ریزش مو جلوگیری کنه.

در خوردن آویشن نباید زیاده روی کرد چون باعث بروز آلبومین در ادرار می شه. هم اینکه مصرف اون واسه زنان حامله و باردار پیشنهاد نمی شه.

در التهاب  حنجره و لوزها و واسه درمان آفت به صورت غرغره کردن استفاده شه. واسه این منظور، یه استکان از پودر گیاه رو در چهار استکان آب جوش آهسته به مدت ۲۰ دقیقه جوشانیده و پس از صاف کردن، واسه شست وشوی دهن استفاده شه.

یه دمنوش عالی واسه درمان خیلی از بیماریا

اگه ۱۰ گرم اویشن رو تو یه لیتر آبجوش دم کرده و با کمی عسل به بیماران گرفتار به تنگی نفس و کلیه و مثانه و درد مفاصل و سیاتیک و خونریزیهای رحم و ترشحات غیر طبیعی زنان بدین در دفع مریضی اونا موثر واقع می شه.

مصرف آویشن واسه این افراد ممنوعه

در بعضی منابع اشاره شده که مصرف زیاد آویشن یا عصاره اون در دوران بارداری می تونه احتمال سقط جنین رو زیاد کنه. پس پیشنهاد شده که خانمهای حامله بهتره از مصرف این گیاه دوری کنن.

تحقیقات نشون میده که  آویشن می تونه روند بستن خون رو با تاخیر مواجه کنه. پس کسائی که قراره تحت عمل جراحی قرار بگیرن،  از دو هفته قبل از عمل جراحی، نباید آویشن استفاده کنن.

خواص آویشن واسه سلامت و درمان انوع بیماریا

.

منبع :