آویشن مصرف کنید | طب ایرانی

ماه نشان
سپتامبر 20, 2019 0 Comment

آویشن استفاده کنین

تا الان شده که غذاهایی مصرف کرده باشین که در اونا از گیاه آویشن استفاده شده باشه ؟؟؟ جالبه بدونین علاوه بر طعم دلنشینی که این گیاه به غذا میده در درمان هم خوبه و از جمله فایده های درمانی آویشن عبارتند از :

باتوجه به اینکه آویشن خواص ضد عفونی کنندگی و آنتی بیوتیکی داره میتونه برونشیت ، سرفه و سرماخوردگی رو درمان کنه . فقط کافیه یه فنجون چای آویشن بخورین تا سرماخوردگیتان بهبود یابد .

اگه اطلاع داشته باشین ویتامین A از ویتامینای محلول در چربی بوده و به عنوان یه آنتی اکسیدان لازم واسه بدنه و آویشن با داشتن مقادیر زیادی ویتامین A می تونه واسه سلامتی مناسب و هم اینکه بینایی رو بهتر کنه و تقویت کنه .

اگه از آکنه های پوستی رنج می برید آویشن با داشتن خاصیت آنتی باکتریایی می تونه به درمان اونا کمک کنه واسه همینه که در لوازم آرایشی مخصوصا کرمای زیبایی از آویشن استفاده می شه . هم اینکه آویشن با داشتن خاصیت درمانی در تقویت ریشه مو ها و افزایش رشد اونا می تونه از ریزش مو هم جلوگیری کنه .

آویشن شامل ویتامین K ، آهن، کلسیم و منگنزه بوده و به خاطر همین به رشد استخون کمک کرده و خطر بیماریای مربوط به استخون رو کم می کنه و هم اینکه واسه افراد گرفتار به سوهاضمه و نفخ هم می تونه موثر واقع شه و باداشتن روغنای سبک در دل خود گرفتگی روده رو برطرف می کنه .

اگه گرفتار به فشار خون هستین آویشن می تونه به مقدار زیادی فشارخون رو کم کنه .

منبع :