آویشن: معجزه‌ی طبیعت | طب ایرانی

ماه نشان
سپتامبر 20, 2019 0 Comment
این گیاه می تونه درمانی طبیعی و بی خطر واسه نفخ معده، بوی بد دهن، گلودرد، آب ریزش بینی، سرفه، تعریق و چیزای دیگه ای به جز اینا باشه.

باید بدونین که این گیاه می تونه درمانی طبیعی و بی خطر واسه نفخ معده، بوی بد دهن، گلودرد، آب ریزش بینی، سرفه، تعریق و چیزای دیگه ای به جز اینا باشه. در این مطلب تلاش داریم گوشه ای از فایده های درمانی این گیاه معجزه گر رو نشون داده و روش استفاده اونو بگیم. با ما همراه باشین.

آویشن واسه مقابله با نفخ معده

آویشن شامل ترکیبات تلخ مزه ایه که می تونه به هضم غذا کمک کنه. اگه دچار نفخ، سنگینی، گرفتگی عضلات معده و کلا هر نوع مشکل مربوط به دستگاه گوارش هستین بعد از غذا از آویشن استفاده کنین.

روش مصرف

یه نوک انگشت برگ خشک آویشن رو تو یه فنجون بریزین و با آب جوش پُر کنین. در فنجون رو بپوشونین و اجازه بدین که به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه دم بکشه. محلول رو صاف کنین. بعد از دو وعده اصلی، یه فنجون از این جوشونده بخورین. این دوره درمانی رو بیشتر از ۳ هفته ادامه ندین.

آویشن جلوی تعریق زیاد پاها رو میگیره

آویشن یه دئودورانت یا بو گیر طبیعی و فوق العاده موثر حساب می شه.

روش استفاده

۵۰ گرم آویشن خشک رو در دو لیتر آب ریخته و بجوشونین. بعد در ظرف رو بذارین و شعله رو خاموش کنین. اجازه بدین محلول به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه دم بکشه. بعد اونو صاف کنین و داخل تشت یا وان حموم بریزین. به مدت ۱۰ دقیقه پاهاتون رو در این محلول بذارین.

آویشن خاصیت تقویت کنندگی داره. به خاطر همین پیشنهاد می کنیم اگه دچار خستگی، ضعف، کاهش قوای بدن، کم خونی و افسردگی شدین به سراغ آویشن برید

 هر هفته ۱ تا ۳ بار این کار رو انجام بدین. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که آویشن خاصیت ضدعفونی کنندگی هم داره و به خاطر همین می تونه از بروز قارچای احتمالی روی پا هم پیشگیری کنه.

آویشن واسه درمان آفت و بوی بد دهن

آویشن یه گیاه ضدعفونی کننده و درمون بخش است. به خاطر همین میشه از اون واسه درمان آفتا و التهاب لثه و هم اینکه واسه پایان دادن به کابوس بوی بد دهن استفاده کرد.

روش استفاده

واسه غرغره کردن یه لیوان آب رو بجوشونین و بعد یه قاشق چای خوری آویشن رو در اون ریخته و به مدت ۱ تا ۲ دقیقه بجوشونین. محلول رو صاف کنین و روزانه چند بار غرغره کنین.

آویشن واسه مقابله با برونشیت، آنژین، سینوزیت و گریپ

آویشن واسه مقابله با عفونتای مجاری تنفسی فوق العاده س. این گیاه عجیب باعث تعریق بیشتر می شه و همین امر تب رو کم می کنه. آویشن با سرماخوردگی مقابله کرده و ضد اسپاسمه به خاطر همین سرفه رو نابود می کنه.

یافته های تحقیقات نشون میده که مصرف شربت آویشن باعث کاهش دوره و شدت علائم برونشیت شده و ضدسرفه س.

روش مصرف

واسه مقابله با سرفه یه مشت آویشن تازه یا خشک رو تو یه لیتر آب ریخته و به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه بجوشونین. محلول رو صاف کرده و با عسل شیرین کنین. هر دو ساعت یه بار یه فنجون از این جوشونده بخورین. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که این دوره درمانی رو نباید بیشتر از ۳ هفته دنبال کنین.

بخور آویشن واسه تمیز کردن مجاری تنفسی

یه قطره افشره خوراکی آویشن رو تو یه پیاله آب گرم (نه جوش) بچکانید. هوله ای روی سرتون انداخته و بخور بگیرین. می تونین از برگای خشک آویشن هم بخور درست کنین. واسه این کار یه قاشق غذاخوری آویشن خشک رو تو یه لیوان آب سرد به مدت یه ساعت بخیسانید و بعد با شعله کم اونو داغ کنین. بعد بخور بگیرین. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین اگه علائم سرماخوردگی، برونشیت و چیزای دیگه ای به جز اینا برطرف نشد حتماً به دکتر مراجعه کنین.

آویشن جلوی ضعف رو میگیره

آویشن خاصیت تقویت کنندگی داره. به خاطر همین پیشنهاد می کنیم اگه دچار خستگی، ضعف، کاهش قوای بدن، کم خونی و افسردگی شدین به سراغ آویشن برید.

روش استفاده

در ۱۵۰ میلی لیتر آب جوش یه قاشق چای خوری کوچیک آویشن بریزین. در ظرف رو بذارین و اجازه بدین به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دم بکشه. محلول رو صاف کرده و روزانه دو فنجون از این جوشونده بخورین.

از این گذشته می تونین در حموم هم از خواص این گیاه استفاده کنین. واسه این کار ۶۰ گرم آویشن رو تو یه لیتر آب بریزین و بذارین بجوشه. در ظرف رو بذارین و زیر شعله رو کم کنین و بذارین به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه دم بکشه. محلول رو صاف کرده و در آب وان بریزین. ۱۵ دقیقه در وان آب دراز بکشین تا خستگی تون از بین بره.

به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که حموم آویشن واسه آرامش دردهای روماتیسم هم خوبه.

آویشن واسه مقابله با عفونتای مجاری تنفسی فوق العاده س. این گیاه عجیب باعث تعریق بیشتر می شه و همین امر تب رو کم می کنه

آویشن واسه آرامش گلودرد

آویشن واسه کاهش التهاب گلوی به وجود اومده به وسیله لارنژیت یه درمان موثر حساب می شه.

روش مصرف

غرغره کردن با محلول آویشن التهاب گلو رو کم می کنه. واسه این کار ۵ گرم برگ خشک آویشن رو در ۱۰۰ سی سی آب جوش ریخته و به مدت ۱۰ دقیقه بجوشونین. دهنتون رو با این محلول شستشو بدین. این دوره رو بیشتر از ۳ هفته دنبال نکنین. در صورت برطرف نشدن علائم مریضی به دکتر مراجعه کنین.

آویشن: موارد منع مصرف

به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که در مورد گیاهان و داروهای گیاهی هم همیشه مورد منع مصرف هست. مصرف آویشن واسه افراد آلرژیک مورد منع مصرف داره. از این گذشته زنان باردار، شیرده و کودکان هم نباید از افشره خوراکی آویشن استفاده کنن.

فاطمه مهدی پور

منبع:tebyan.net

جمع آوری سلامت اکاایران