آویشن و در درمان بی خوابی و امراض جهاز هاضمه | سبزیجات

ماه نشان
سپتامبر 20, 2019 0 Comment

آویشن و در درمان بی خوابی و امراض جهاز هاضمه

واسه تصفیه خون این دمنوش رو بخورین

طبق گزارش میهن تاز آویشن گیاهیه علفی، دارای شاخه های زیاد و چوبی که این گیاه می تونه درمانی طبیعی و بی خطر واسه نفخ معده، بوی بد دهن، گلودرد، آب ریزش بینی، سرفه، تعریق و چیزای دیگه ای به جز اینا باشه.آویشن و در درمان بی خوابی و امراض جهاز هاضمه خوبه

ترکیبات دیگه شامل لینالول، سیمن، تیمن و آلفا پی نن هستن. این ترکیبات و درصد اونا به شرایط محل کشت، زمان برداشت و بقیه شرایط جغرافیایی، وابسته.

 

خواص آویشن

آثار فارماکولوژیک اثر ضدسرفه و خلط آور و ضداسپاسم این گیاه در تحقیقات روی حیوانات از کلی ترین آثار اون بودن.

این گیاه خواص ضدعفونی کننده، هاضم غذا، ضدسرفه، ضدبو، ضدتشنج رو داراس .جوشونده این گیاه در درمان پیچش روده و اسهال موثره.

 

آویشن دارای اثرات ضدقارچی و ضدباکتریایی قویه

 درمان سرفه

روغن آویشن که از برگای اون گرفته می شه بیشتر به عنوان داروی طبیعی واسه سرفه کاربرد داره. تو یه مطالعه مشخص شد ترکیب آویشن با برگای گیاه «پاپیتال» به آرامش سرفه و دیگه علائم برونشیت کمک می کنه

افزایش ایمنی بدن

تامین همه ویتامینای لازم بدن در روز از راه خوردن موادغذایی تا اندازه ای سخته. اما این گیاه منبع غنی از ویتامین C و A هستش. هم اینکه از دیگر فواید آویشن وجود مس، فیبر، منگنز و آهن در اون هستش.

خاصیت آویشن در گندزدایی

گرد و خاک یکی از خطرناک ترین آلاینده های هوا در فضای خونه س که میشه واسه نابود کردن اون از روغن آویشن استفاده کرد.

روغن این گیاه دارای خواص ضدقارچیه.آویشن یکی از عناصر تشکیل دهنده خیلی از حشره کش ها هستش و واسه نابود کردن ویروس، باکتریا، موشا و دیگه جانوران موذی استفاده می شه.

خلق وخو

روغن این گیاه بیشتر واسه معطر کردن استفاده می شه چون که شامل ماده فعالی به نام «کارواکرول» است. در مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۳ مشخص شد کارواکرول با تاثیر روی فعالیت اعصاب موجب تقویت احساس سرحالی و خوشحال بودن در فرد می شه.

تصفیه خون

آویشن و در درمان بی خوابی و امراض جهاز هاضمه خوبه. اگه ۵ تا ۱۰ گرم آویشن رو تو یه لیتر آبجوش دم کرده و با کمی عسل به بیماران گرفتار به تنگی نفس و کلیه و مثانه و درد مفاصل و سیاتیک داده شه موثر واقع می شه.

به درد بخور واسه پوست

آویشن دارای اثرات ضدقارچی و ضدباکتریایی قویه. واسه درمان و کاهش ریزش مو کافیه موی سر رو با محلول رقیق اسانس آویشن شست وشو بدین تا دلیل افزایش جریان خون در پوست سر و قوی شه و از ریزش مو جلوگیری کنه.

.

منبع : mihantaz.com